compare-CRI-iranopple.ir_

مقایسه شاخص رنگ 80,90,95

شاخص نمود رنگ

شاخص نمود رنگ  (Color Rendering Index) بیان کننده اندازه گیری تاثیر نور بر نحوه دیده شدن یک جسم است. شناخت شاخص نمود به ما را در انتخاب نوع و رنگ ال دی کمک می کند.

شاخص نمود رنگ و روشنایی خانگی

شاخص نمود رنگ توانایی یک منبع نور جهت نمایش یک جسم در مقایسه با نور طبیعی(خورشید) است. نورخورشید با شاخص 100 بالاترین میزان شاخص در مقایسه ها می باشد.

شاخص نمود رنگ -اکسین پرتو لوتوس

شاخص نمود رنگ چه کاربردی دارد؟

میزان شاخص نمود رنگ نشان دهنده توانایی نور در نشان دادن رنگ واقعی اجسام است.میزان بالای این شاخص منجر به نمایش طبیعی رنگ ها می شود. این ویژگی در بحث های روشنایی تبلیغاتی و یا نورپردازی خانگی بسیار مهم است

شاخص نمود رنگ ال ای دی

لامپ های ال ای دی به تازگی دارای محبوبیت زیادی شده اند. علت این محبوبیت مصرف پایین انرژی و تولید نور با کیفیت است. یکی از شاخص های تشخیص کیفیت نور همین شاخص است.میزان این شاخص میبایست بالاتر از 80 باشد .

برخلاف نورهای فلورسنت ، نور لامپ های ال ای دی طبیعی تر است و برای محیط های داخلی مناسب تر است. برای منازل، انبارها، پارکینگ، ادارات ، کارگاه تولیدی  و بیمارستان ها لامپ ال ای دی انتخاب مناسبی است.

شاخص نمود رنگ لامپ های ال ای دی خانگی

.بالا بودن میزان این شاخص منجر طبیعی نشان دادن تجهیزات  ودکوراسیون خانه می شود .بنابراین بالابودن این شاخص در مصارف خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است.بالا بودن این شاخص فرآیندهای خانگی را(خیاطی ,مطالعه و…)راحتر می کند.

شاخص نمود رنگ -اکسین پرتو لوتوس

مقایسه شاخص رنگ 80,90,95

تولید خروجی و بررسی شاخص رنگ از پیچیدگی بالا برخوردار می باشد.این شاخص در مقایسه با دمای رنگ از شفافیت کاملی در بررسی اولیه برخوردار نیست.جهت ارزیابی آن میبایست فاکتورهای را در نظر گرفت.در ادامه این فاکتورها را بررسی می نماییم.

شاخص80 با کیفیت نور قابل قبول

این شاخص رنگ جهت مصارف عادی مناسب می باشد.بیشتر محصولات موجود در بازار این سطح کیفیت را دارند.در این مدل شاخص ,رنگ های قرمز با کیفیت پایین و غیرطبیعی نمایش داده می شوند.به عنوان مثال رنگ چوب ,رنگ پوست بدن انسان در محیط با این نوع کیفیت رنگ به خوبی نمایش داده نمی شوند.

شاخص 90 با کیفیت رنگ خوب

در بازار تجهیزات نوری این شاخص نوری را به عنوان کیفیت ممتاز در نظر گرفته می شود.مقایسه و تفاوت تجهیزات شاخص 80 با 90 بسیار زیاد می باشد.این دسته نورها محصولات تازه,رنگ گوشت,چوب و رنگ پوست بدن را در محیط به خوبی نشان میدهند

شاخص 95 کیفیت عالی

این سطح رنگ مناسب مکان های است که کاملا به رنگ نور وابسته هستند.به عنوان نمونه محیط و کارگاه های نقاشی و  هنرهای تجمسی میبایست از این سطح کیفیتی نور بهره مند شده تا تمامی رنگ های مورد استفاده در این محیط به خوبی نمایش داده شوند.

قابلیت تشخیص طیف های رنگ ظریف و حساس ,بالاترین فاکتور کیفیتی شاخص 95(کیفیت عالی) می باشد.

شرکت اکسین پرتو لوتوس نمایندگی کمپانی اُپل در ایران همواره به دنبال ارائه محصولات با شاخص نمود رنگ بالا می باشد.شما می توانید با مراجعه به بخش محصولات اُپل میزان شاخص نمود رنگ(شاخص بالاتر از 80 محصولات اُپل)را بررسی نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *